שער אש

הזזת ספרינקלרים - מה שחשוב לדעת?

הזזת ספרינקלרים

החוק מחייב אותנו להציב מערכות לכיבוי אש בבניינים או בשטח של מפעלים ומקומות ציבוריים, כאשר במקומות הומי אדם מוצבים ספרינקלרים המתיזים מים או חומר מכבה בעירה בעת החשד לאש המתפשטת באזור. אחד השירותים המבוקשים ולרוב במבנים שעוברים שינוי בתכנון ההנדסי שלהם הינו שירות הזזת ספרינקלרים

הזזת ספרינקלרים sprinkler-fire-detector-black-ceiling-background (1)

מהם ספרינקלרים?

מערכת כיבוי אש ספרינקלרים פועלת כמנגנון התזה של חומר בעת החשד לאש. לרוב, במבנים גבוהים כמו משרדים או בתי מגורים הספרינקלרים יתיזו מים עם חומר מעכב בעירה נוסף באזור שבו ישנה אש. המערכת מתוכננת ככה שהיא יודעת לזהות אזור בעירה באמצעות גלאי עשן ולהתיז מים רק במיקום שבו האש מתפשטת. 

במפעלים לדוגמה ובמקומות נוספים בהם האש עלולה להיווצר מחומרים מסוכנים או תרכובות שונות שמצריכות כיבוי בחומרים מעכבי בעירה, מערכת הספרינקלרים תתיז קצף מיוחד שנועדה לעכב את השריפה וככה בעצם הבעירה תתחיל לדעוך. 

בכל מקרה שבו מעוניינים לבצע הזזת ספרינקלרים צריך לקחת בחשבון כי יש לתכנן את המערכת באופן המקצועי ביותר תוך התחשבות במיקום הנכון שבו יש  להתקין את מערכת הספרינקלרים. הזזת ספרינקלרים שלא מתבצעת באופן כזה, יכולה לגרום להיות ההבדל בין חיים ומוות בזמן חירום. לכן, חשוב לבחור באנשי מקצוע מוסמכים להתקנת או הזזת ספרינקלרים.

בדיקת ספרינקרלים בבית העסק

בהרבה מצבים בהם בשביל לקבל אישור ממכבי האש לצורך פתיחת עסק, אתם תצטרכו להציב ספרינקלים בעסק שלכם ולקבל אישור שהמערכת לכיבוי אש שלכם עומדת בכל הדרישות הרגלוטריות. מומלץ לבצע בדיקת ספרינקלרים  אחת למספר חודשים כאשר במהלך הבדיקה נבדקת המערכת כולה, בנוסף למאגר המים ולחומר מעכב הבעירה. 

מהן הסיבות להזזת ספרינקלרים?

בדרך כלל, בוחרים להזיז ספרינקלרים כאשר רוצים להעניק לחלל עיצוב חדש. כמו הנמכת התקרה או התקנת מערכת ספרינקלרים סמויה. ולמרות שהזזת ספרינקלרים נחשבת לעבודה מורכבת ומסובכת, היא נחשבת ללא יקרה, ולא תצריך מכם הוצאות גבוהות.

בעת ביצוע הזזת הספרינקלרים, המתקין שלכם מחויב לעדכן את רשות הכבאות על השינוי, וכי מתבצעת עבודה על מערכת הספרינקלרים במקום. בסופו של דבר, לא אמורים להיות שום סיבוכים בפעולת הזזת הספרינקלרים אם אתם בוחרים באיש מקצוע איכותי.

יתר על כן, העבודה מתבצעת באופן פשוט יחסית ועלולה להימשך מספר שעות. חשוב לציין כי לאחר פירוקו, הספרינקלר יותר לא שמיש וחייבים להחליפו בספרינקלר חדש.

הזזת ספרינקלרים מאמר close-up-fire-sprinkler-ceiling (1)

שער אש – הזזת ספרינקלרים

אם אתם מחפשים חברה אמינה להזזת ספרינקלרים, אנשי מקצוע מוסמכים שיכולים להעניק לכם את הפתרון בכל הקשור לבדיקת ספרינקלרים או התקנתם, הרי שאנחנו בחברת שער אש יכולים להבטיח לכם שירות מקצועי ומסור מטעם מתקיני מערכות כיבוי אש מוסמכים .

דילוג לתוכן