שער אש

כיבוי בערפל מים - כבר שמעתם ?

כיבוי בערפל מים

קיימות שיטות רבות לכיבוי אש כמו מערכות כיבוי בקצף, מערכות כיבוי במים ועוד. בשנים האחרונות, אנחנו עדים למערכות משוכללות וחדישות שנוצרות בכדי לבלום את התפשטותה של השריפה, ורובן מותקנות במקומות ציבוריים ומופעלות באופן אוטומטי. אחת מהן היא נושא השיחה היום, מערכת כיבוי בערפל מים שנחשבת לפטנט ייחודי בתחום מערכות כיבוי האש.

כיבוי בערפל מים מאמר burning-shopping-center-mall-with-smoke

מהי מערכת כיבוי בערפל מים?

מערכת כיבוי בערפל מים נשענת על מערכת הפעלה שמפיצה מיליוני טיפות מים קטנות בלחץ גבוה במיוחד של 180 BAR. הטיפות המפוזרות חודרות אל לב הלהבה ומקררות אותה, ולכן, נוצר אפקט ערפל של טיפות אשר הופכות לגז מחום השריפה.

מערכת כיבוי אש בערפל מים מבוססת על העיקרון כי על מנת שתיווצר אש, צריך שלוש מרכיבים חיוניים שצריכים להתקיים יחדיו, והם: חמצן, חומר בעירה וחום. ברגע שמוציאים מרכיב אחד, תיפסק האש. מערכת כיבוי בערפל מים מקטינה את רמת החום ורמת החמצן בתהליך הבעירה, ובעצם בולמת את האש עד שזו נפסקת לחלוטין. הייחודיות של המערכת הזו היא, שלאש יהיה מאוד קשה להיווצר מחדש, ואילו שהטיפות הזעירות שמופצות לכל עבר, יסייעו לכיבויה.

מערכות כיבוי אש - מדוע חשוב להתקינן?

מעבר לכך שהחוק מחייב להציב מערכות כיבוי אש בבתי עסק, בוחרים בעלי העסקים וכן גם בבנייני מגורים רבים, להיעזר במערכות כיבוי אש מתקדמות היכולות לעזור בכיבוי השריפה בעת הצורך. ברוב הפעמים אנחנו נראה מערכות כיבוי אש ברבי קומות, היכן שלאנשים ייקח זמן לצאת מאזור הסכנה, וכן גם בבתי עסקיםגדולים כמו: בנייני משרדים, מפעלים, מוסדות ציבוריים, קניונים ועוד. 

חשוב לציין, מומלץ להתקין את מערכות כיבוי השריפה בכל המקומות. אבל חשוב לזכור כי המערכות הללו אינן נחשבות לזולות ולכן, מחייבים להתקינן במקומות מרובי אוכלוסייה, או במקומות שיודעים מראש שלאנשים קיים מספיק זמן בכדי לצאת מהמבנה או, שבאזור נמצאים חומרים מסוכנים בסביבה שאם חלילה ישרפו, עלול להתרחש אסון כבד.

מעבר לעובדה כי קיימות מערכות כיבוי בערפל מים, ורבים מבתי העסקים אכן מעדיפים להשתמש בסוג זה של המערכת. חשוב גם לציין כי ישנה מערכת כיבוי אש נוספת והיא, מערכת כיבוי אש בקצף, שנחשבת גם היא לאחת המערכות היעילות ביותר בשעת שריפה.

מערכות כיבוי בערפל מים עם חברת שער אש

אנחנו בחברת שער אש, מציעים עבורכם מגוון רחב של מערכות כיבוי אש ושריפות , כאשר אחת המערכות המיוחדות והמשוכללות ביותר שקיימת אצלנו הינה, מערכת כיבוי בערפל מים – שנחשבת לאחת המערכות היעילות לכיבוי השריפות. אנחנו בשער אש, מציעים עבורכם שירותי התקנת מערכות אש וכן גם, פתרונות מתקדמים של תכנון כלל המערכת הבטיחותית בכל אזור בית העסק שלכם או בניין המגורים.

אם חשוב לכם לדעת שבכל מצב של סכנה או דליקה, תהיה לכם את המערכת הייחודית ביותר, הרי שאנחנו בחברת שער אש, מתחייבים בפניכם לעבודה איכותית עם מיטב המומחים המקצועיים שיכולים לסייע לכם בתכנון והתקנת מערכות כיבוי אש. אנחנו מזמינים אתכם לשיחת תיאום, ובדיקת מערך הבטיחות בבית העסק שלכם.

דילוג לתוכן