שער אש

מאגר מים לכיבוי אש - כל הפרטים

מאגר מים לכיבוי אש

החוק מחייב אותנו להציב מערכות לכיבוי אש בכלל בתי העסקים והמתקנים שמחויבים לאבטח את מקומם נגד שריפה אפשרית שעלולה לפרוץ. מגוון רחב של מערכות אש אלו, פועלות ברובן על תשתיות מים אשר מוזרמים בעת שריפה, והדבר נעשה על פי שתי מקורות מים מרכזיים:

הראשונה שבהם, מערכת מים אשר מוזרמת מהרשות המקומית, מותקנת במבנה ומחוברת אל מערכת האש. והשנייה, מאגר מים לכיבוי אש אשר נמצא בצמוד למתקן או לבית העסק, ונועד לשמש כמשאב מים לצורך כיבוי אש.

בשני המצבים הללו, מערכות כיבוי האש יפעלו באמצעות משאבות ייחודיות אשר יזרימו מים דרך ספרינקלרים, ובכל בית עסק או מבנה שאליו ממוקמים מאגרי מים צמודים – יחולצו מרבית המים עד לכיבוי השריפה.

מאגר מים לכיבוי אש male-worker-are-inspection-ultrasonic-thickness-roof-plate-top-storage-tank (1)

באילו מבנים ימוקמו מאגרי מים לכיבוי אש?

את מאגרי המים אתם תוכלו לרוב לאתר סביב מבנים תעשייתיים ומבנים ציבוריים אשר זקוקים לאספקת מים מובטחת, וגם לכאלו שאין באפשרותם להתחבר למערכות המים המרכזיות של הרשות המקומית. מפעלים רחבים, מגדלי משרדים ומקומות בילוי ותרבות גדולים יהיו מעוניינים לאבטח את מצבם בעת פריצת שריפה, ולכן, יעדיפו למקם בקרבת מקומם מאגר מים לכיבוי אש.

מאגרי המים לכיבוי שריפות במקומות הללו, יהיה נחוץ בעיקר משום שמדובר בצורך מאסיבי של כמויות המים למבנים בהם פורצת השריפה, ולכן קבע החוק בישראל, כי מאגרי המים לכיבוי אש ייקבעו על פי גודלם של המבנים ומיקומם.

ממה מיוצרים מאגרי מים לכיבוי אש?

קיימים מספר סוגים למאגרי המים לכיבוי אש, ובכל מדינה ואזור יתוכננו מאגרי המים באופן שונה ויהיו גם עשויים מחומרים שונים, וכל זאת בהתאם לגודלם, מיקומם ותחזוקתם. רוב מאגרי המים עשויים מחומרי גלם שונים וביניהם: פח, פיברוגלס, מאגר עשוי נירוסטה וחומרי גלם נוספים. מי שקובע להעניק אישור למתקני המים הינו מכון התקנים אשר אחראי למצבו של המאגר, ונפח המאגר חייב להיות מותאם למבנה הדרוש, לצורך תכנית בטיחות האש. 

במקרים רבים, נעשה השימוש במחציתו של הבניין על פי זרם מים ראשי המחובר במערכת מים מקומית, ואילו שאר חלקי המבנה יחוברו למאגרי המים החיצוניים.

איך לתכנן מערכות לכיבוי אש ומאגרי מים?

לצורך בנייה ותכנון של מערכות אש ומאגרי המים, ישנו הצורך לעמוד במספר פרמטרים שונים:

  1. אתם תצטרכו לתכנן את חדרי משאבות האש
  2. תצטרכו לקבל את האישור מהרשות המקומית אודות המיקום למאגרי המים שיוצבו חיצונית למבנה.
  3. תצטרכו לוודא מול מקום התקנים את נפח המים במאגר ואת רמת בטיחותו.
  4. הפרמטר החשוב במיוחד – עוצמת השאיבה. תכנון מקצועי ואיכותי במיוחד שיוודא כי עוצמת השאיבה של המים נעשית באופן איכותי, ככה שאם חלילה תפרוץ שריפה, הספרינקלרים יפעלו והמים שיזרמו יהיו בעלי עוצמה מספקת.
  5. תכנון לוחות בקרה שיעזרו למשתמשים לוודא את תקינות המערכת.
  6. תכנון מערכת לגילוי אש
  7. תכנון תשתיות חירום לחדר המשאבות אשר יספקו את האפשרות לתקן את המערכת בעת צורכי חירום.
  8. תכנון והתקנה של ברזי הכיבוי אשר יוצבו מחוץ למבנה שישמשו את מכבי האש לצורך חיבור צינורות הכיבוי.
מאגר מים לכיבוי שריפות

חברת שער אש – למה לבחור דווקא בנו?

אם אתם מחפשים את החברה המקצועית והאיכותית ביותר אשר מאחוריה מיושמים פרויקטים רבים בתחום תכנון והקמת מערכות אש ומאגרי מים וקבלת אישורי תקינות למערכות כיבוי האש הנחוצות לצורך פתיחת בית עסק – הרי שבחברת שער אש, אתם תוכלו למצוא את אנשי המקצוע האמינים והאיכותיים ביותר, שלהם ניסיון מאסיבי ביצירה ותכנון מערכות לכיבוי אש.

חברתנו שמה לעצמה כמטרה לעזור לכם בתכנון מערכות לכיבוי אש, וכן גם לספק עבורכם את הציוד הדרוש לכך. והכי חשוב שמעבר לנושא הבטיחות, חשוב עבורנו במיוחד נושא השירות והאמינות, ויחד איתנו אתם תדעו שבעת כל חשש לשריפה – יש ברשותכם את המערכת האיכותית והמקצועית ביותר לכיבוי שריפות.

דילוג לתוכן