שער אש

מה ההבדלים בין מערכות ספרינקלרים שונות?

אילו סוגי מערכות ספרינקלרים יש?

בזמן שכולם מדברים על מערכת ספרינקלרים לבית, לא רבים יודעים זאת אך יש הבדל ממש גדול בין מערכות הספרינקלרים. ישנן מערכות שמותאמות יותר לבתים פרטיים ויש כאלו שמיועדות בהכרח לתעשיות השונות, מערכות ספרינקלרים שפועלות על מים ומערכות לכיבוי אש המופעלות בעזרת קצף.


אז איזו מערכת תתאים לכם לבית העסק ומה ההבדל בין המערכות השונות, במיוחד עבורכם אספנו את המידע החשוב והרלוונטי שיעזור לכם לבחור במערכת שמתאימה לכם.

מערכת ספרינקלרים לכיבוי אש

מה היא מערכת ספרינקלרים?

מערכת ספרינקלרים היא מרכיב חיוני בכל תוכנית הגנה מפני אש, המספקת שכבת הגנה מכרעת מפני שריפות. מערכות אלו פועלות על ידי זיהוי מהיר ותגובה לשריפות, התזת מים או חומרים מעכבי אש אחרים כדי לדכא את הלהבות ולמנוע את התפשטותן. קיימים מספר סוגים של מערכות ספרינקלרים, כל אחת עם היתרונות והמגבלות הייחודיות שלה, ואנחנו בשער אש בחרנו להביא לכם את ההסבר על המערכות הללו.

ציוד כיבוי אש – אילו מערכות ספרינקלרים קיימות היום?

בין הסוגים השונים של ציוד כיבוי אש אתם יכולים למצוא משאבות, ספרינלקרים ועוד פריטים רבים שיכולים לעזור לכם לכבות את השריפה. מערכת הספרינקלרים היא המערכת היחידה כיום שמבצעת את פעולת הכיבוי באופן עצמאי, ולהלן מספר המערכות השונות שקיימות כיום:

ספרינקלרים מים – מערכת רטובה

הסוג הנפוץ ביותר של מערכת ספרינקלרים הוא מערכת ספרינקלרים לצינורות רטובים. מערכות אלו מורכבות מצינורות אשר מלאים במים בכל עת, כאשר ראשי ספרינקלרים מחוברים במרווחים קבועים. כאשר מתגלה שריפה, החום מהלהבות גורם להפעלת ראש הממטרה, ומשחרר זרם מים לכיבוי האש. מערכות צינור רטוב הן פשוטות, אמינות וזולות יחסית, מה שהופך אותן לבחירה פופולרית עבור ציוד כיבוי אש לבתים פרטיים.

ספרינקלרים לטמפרטורות נמוכות – מערכת יבשה

מערכת ספרינקלרים לצינור יבש מיועדת לאזורים שבהם ישנו חשש שהמים בספרינקלרים יקפאו בגלל הטמפרטורה הנמוכה. מערכות אלו דומות למערכות צנרת רטובות, אך הצינורות מלאים באוויר בלחץ או בחנקן ולא במים. כאשר מתגלה שריפה משתחרר לחץ האוויר המאפשר למים לזרום לתוך הצינורות. מערכות צנרת יבשות נוטות פחות לקפוא וניתן להשתמש בהן במבנים לא מחוממים או באזורים שבהם הטמפרטורות צפויות לרדת מתחת לאפס. מערכות קדם-פעולה הן אידיאליות לאזורים שבהם הפעלה מקרית של הממטרות עלולה לגרום לנזקי מים משמעותיים, כגון חדרי מחשבים או גלריות אמנות

ספרינקלרים מעכבי בעירה – מערכת לחומר כימי

מערכת ספרינקלרים מעכבי בעירה מיועדת לשימוש באזורים בעלי סיכון גבוה כגון מתקני אחסון כימיקלים או תחנות כוח. מערכות אלו מורכבות מחרירים פתוחים המחוברים לצינורות הממולאים במים או בחומרים מעכבי אש אחרים. כאשר מתגלה שריפה, כל החרירים במערכת מופעלים בו זמנית, ומשחררים כמות גדולה של מים או חומר אחר כדי לכבות במהירות את הלהבות.

מערכת ספרינקלרים קצף

מערכת ספרינקלרים קצף מיועדת לשימוש באזורים בהם מים אינם מדכא אש יעיל, כגון אזורים עם נוזלים או גזים דליקים. מערכות אלו פועלות על ידי שחרור תערובת של קצף ומים או חומרים מעכבי אש אחרים כדי לדכא את האש. מערכות קצף יקרות יותר ממערכות ספרינקלרים אחרות ודורשות הכשרה ותחזוקה ייחודית.

מערכת ספרינקלרים מודרנית

שער אש – התקנת מערכות כיבוי אש ספרינקלרים במחירים המשתלמים והאטרקטיביים ביותר!

אנחנו בשער אש מתאפיינים בעבודה מקצועית ואיכותית ביותר לצד הנכונות שלנו לתכנן עבורכם את מערכת הספרינקלרים בצורה הנכונה, שתפעל בכל רגע של חשש לשריפה. שנים רבות של ניסיון הובילו אותנו לביצועים איכותיים אשר הוכחו כעבודה יעילה ומקצועית ביותר ובזה אנחנו גאים לבשר לכם, כי עומדת לשירותכם אחת החברות המקצועיות והאיכותיות ביותר שאתם תוכלו למצוא.

אם אתם מחפשים חברה מקצועית להתקנת ספרינקלרים, חברה איכותית ביותר שתבצע עבורכם את העבודה הטובה לצד המחירים המשתלמים והנוחים ביותר – הרי שאנחנו בשער אש, מציעים עבורכם את השירות הבלעדי שלנו של מערכות כיבוי אש ספרינקלרים עם מתז לכיבוי אש, ספרינקלרים סמויים וספרינקלר נסתר במחירים הטובים ביותר שתוכלו למצוא כיום.

השאירו עוד עכשיו את הפרטים שלכם ואנחנו נדאג ליצור איתכם קשר בהקדם!

דילוג לתוכן