שער אש

מערכות כיבוי אש בקצף - איך פועלות

מערכות כיבוי אש בקצף

מחפשים מערכות כיבוי אש בקצף בסטנדרט איכות גבוה? אנחנו בחברת שער אש, מספקים מערכות כיבוי אש בטוחות אשר ישמרו עליכם בעת שריפה ! במיוחד עבורכם ריכזנו את כל המידע החשוב אודות מערכות כיבוי אש בקצף, כיצד פועלות מערכות הקצף, מהו מאגר מים לכיבוי אש ואיך הקצף של מערכות כיבוי האש יעזור לכם לשמור על בטיחות המקום.

מערכות כיבוי אש בקצף מאמר REAL-B~1

איך פועלת מערכת לכיבוי אש בקצף?

מערכת כיבוי אש בקצף היא סוג של מערכת ספרינקלרים המשלבת מים וחומר מקציף שנועד למטרת כיבוי האש. מערכת כיבוי אש בקצף מבוססת על בסיס מים ויכולה לשמש כמערכת כיבוי שפועלת באופן מצוין למטרת כיבוי שריפות גדולות ונרחבות – שכן, הקצף נחשב ליעיל יותר בכיבוי שריפות מאשר המים מכיוון שהוא חונק את האש באופן מהיר יותר ויעיל במיוחד. 

מהו הקצף אשר נמצא במערכות כיבוי אש?

הקצף במערכות כיבוי אש הוא חומר כיבוי שיכול לכבות גורם דליק באמצעות קירור והפרדת מקור ההצתה מהמשטח. הקצף מדכא וחונק אש ואדים כאחד. ויכול גם למנוע התחדשות האש או שריפה מתפשטת. הקצף במערכות לכיבוי אש, מורכב מבועות קטנות מלאות אוויר בעלות צפיפות נמוכה יותר מאשר המים – וזאת בדיוק הסיבה שברוב הדליקות, ייחשב הקצף כגורם יעיל יותר לכיבוי השריפות. 

ליצרנים השונים אשר קיימים בשוק העבודה העולמי, קיימים תרכיזים שונים לקצף כיבוי שריפות, וזאת בדיוק הסיבה שחשוב לדעת מאיזה יצרן להזמין את הקצף האיכותי והיעיל ביותר.

היכן משתמשים לרוב במערכות כיבוי אש בקצף?

השימוש במערכות כיבוי אש בקצף יעשה בדרך כלל באזורים נרחבים וגדולים שיש בהם נוזלים של דלקים, מכיוון שמערכות כיבוי בקצף מיועדות בדיוק למטרת כיבוי דלקים מסוגים שונים. את המערכות מהסוג הנ"ל אנחנו נוכל למצוא בהאנגרים למטוסים, במחסנים של מפעלים וחברות שונות, במקומות שמאחסנים דלקים רבים ובמתקנים של מפעלים שעושים שימוש בחומרים מסוכנים. 

על פי החוק בישראל, כל בית עסק חייב שיהיה לו מטף, כאשר מדובר במערכת כיבוי אש בקצף (הבסיסית ביותר שתוכלו למצוא). הסיבה לכך היא, היכולת האינדיבידואלית של הקצף, לחנוק ולמנוע שריפות באופן המהיר ביותר.

מהם היתרונות של מערכת כיבוי אש בקצף?

חשוב לציין שלמערכות כיבוי אש באמצעות קצף ישנם יתרונות בולטים במיוחד שמתאפיינים במצבים סביבתיים שונים. למשל, למערכות קצף יש השפעה סביבתית שלילית מינימלית מאוד. חומר הקצף מתכלה בקלות בסביבה ובמתקני טיפול בשפכים. כמו כן, מערכות דיכוי קצף יכולות לכסות שטחים עצומים ונרחבים, כמו למשל למלא מחסן ענק, בשניות בלבד.

בנוסף, מערכות כיבוי קצף השונות נחשבות לחסכוניות יותר מבחינת מערך ההתקנה והתחזוקה שלהן וכן, השימוש בהן פשוט ומהיר ביותר.

מערכות כיבוי אש בקצף מאמר firefighter-work-concept-firefighter-are-using-water-fire-fighting-operation-real-brave-hero-combat-fire-with-foam-extinguisher-brave-firefighter-saving-burning-building (1)

שער אש – מערכות כיבוי אש מתקדמות

אצלנו בבית הלוחמה באש ושריפות, אנחנו נספק עבורכם מגוון רחב של מערכות כיבוי אש משוכללות ומתקדמות ביותר אשר מיוצרות באמצעות טכנולוגיה חדישה ומובילה. קצף איכותי ומכבה שריפות באופן המהיר ביותר, שנבדק ונוסה מהיצרנים המובילים בשוק העולמי.

דילוג לתוכן