שער אש

מערכות כיבוי אש בחיפה והצפון

מערכות כיבוי אש בחיפה והצפון

שרפות מאסיביות מתרחשות בעיקר במצבים בהם אנשים או בתי עסק לא נעזרים במערכות כיבוי אש מתקדמות ומשוכללות. העולם המודרני שלנו, שמתפתח בקצב מסחרר ומאסיבי, ובכל יום קמות להן חברות ומפעלים חדשים, ונבנים יותר ויותר מבנים ובתי עסק גדולים ורחבים – ובעקבות כל מסע המודרניזציה וההתרחבות, נוצר הצורך בכיבוי שרפות באופן מהיר, אשר יבטיח פתרון לשריפה שעלולה להתרחש במעמקי מפעל כלשהוא או בקומות גבוהות בבניינים רבי קומות או אזורי משרדים – ולשם כך בדיוק נועדו מערכות כיבוי אש באמצעות ספרינקלרים

ציוד כיבוי אש safety-extinguisher-instrument-utility-faucet

מה זה ספרינקלרים וכיצד באמצעותם ניתן לכבות שרפות?

מערכת לכיבוי אש באמצעות ספרינקלרים הינה מערכת מתזי מים שפועלת בעת חשש לשריפה באזור המיועד לכך. המערכת מבוססת על גבי מד טמפרטורה שנבדק, ואם הטמפרטורה עולה על פני 68 מעלות, באופן מהיר ומיידי נכנסים הספרינקלרים לפעולה ומתיזים מים או חומרי כיבוי שונים אל עבר השרפה.
לרוב, כאשר מדובר בספרינקלרים, אנשים נוטים לחשוב שמערכות לכיבוי אש באמצעות ספרינקלרים נועדו בכדי להתיז בהכרח מים, אך לא כך המצב ובמקומות ובמקרים רבים יתוכננו הספרינקלרים להתיז גז או חומר יבש אחר שיגרום לכיבוי השרפה ולמניעת התפשטותה.

כיצד פועלים הספרינקלרים?

קיימים מגוון רחב של סוגי ספרינקלרים שונים במבנים ובבתי עסק, ישנם ספרינקלרים בסדרי גודל משתנים – וזאת, משום שהם מכוונים לעוצמה המאסיבית של כמות החומר שאמורה לצאת מתוכם. 

במהלך השריפה, לא כל הספרינקלרים ייפתחו באופן מידי, וחשוב לציין שמערכת הכיבוי של הספרינקלרים תפתח באופן הדרגתי כאשר הספרינקלר יזהה את כמות החום הדרושה לכך. הספרינקלר מורכב מקפסולה שבתוכה נמצא נוזל ייחודי על בסיס גליצרין, ובעת זיהוי טמפרטורה גבוהה, הגליצרין יתפוצץ וכך בעצם יפתח מעבר המים או כל חומר אחר שנועד לכבות את השרפה באזור המיועד.

מי רשאי להתקין מערכות ספרינקלרים?

הספרינקלרים הם אלו אשר עלולים להשפיע על חיי אדם ורכוש, ולכן תכנונם ותחזוקתם לא יהיה דבר פשוט וקל ויצריך עירוב של אנשי מקצוע שמתמחים במערכות וציוד לכיבוי אש. כאשר אתם תבחרו את אנשי המקצוע או החברה אשר תתקין עבורכם ספרינקלרים בבית או בבית העסק, מומלץ לוודא שמדובר באנשי מקצוע מובילים שיכולים להתחייב לעבודה ראויה ותכנון מערך מקצועי ונכון, כי ספרינקלרים שלא יפעלו בעת שרפה, עלולים לסכן את חיי האנשים שיימצאו באזור הנ"ל.

חשוב גם לציין שספרינקלרים לא נועדו רק לשם שמירה על חיי אדם ורכוש, ואילו התקנת מערכת ספרינקלרים בבית עסק, מהווה את הצורך בכדי לקבל רישיון להפעלת עסק, מה שנבדק גם בשטח מול בתי העסקים.

מתיקינים ספרינקלים עם חברה אמינה ומקצועית בצפון!

חברת שער אש הינה חברה מקצועית ואיכותית שתעניק לכם את הפתרון הדרוש לצורך התקנת ספרינקלרים איכותיים ביותר בבית העסק שלכם או במבני מגורים. חברתנו מתמחה בייבוא מגוון רחב של מערכות לכיבוי אש ובציוד ייעודי שיסייע לכם להתמודד עם שרפות בעת כל חשש. 

באתר של חברת שער אש, אתם תוכלו למצוא את האביזרים והמערכות המתקדמות והמובילות שיספקו עבורכם את הפתרון בעת פריצת שרפה, והם: מערכות התזת מים ומערכות קצף שיתיזו חומרים בעת חשש לשרפות ודלקים. מזנקים וזרנוקים ומערכות מיגון לרכבים ואביזרים נוספים שיעזרו לכם להתמודד עם כל בעירה ואש.

אנחנו מזמינים אתכם לשיחת היכרות בכדי לתכנן עבורכם את מערך מערכות כיבוי הספרינקלרים בכלל אזורי הצפון בישראל.

דילוג לתוכן