שער אש

מערכות לכיבוי אש בקצף - כיצד הן פועלות?

איך עובדות מערכות לכיבוי אש בקצף

שריפה בבניין מלא באנשים יכולה להיות מסוכנת מאוד עבור חיי בני האדם במיוחד אם השריפה נמצאת בקומות מרובות או אפילו בקומה התחתונה והעשן יתחיל להתפשט אל עבר הקומות הגבוהות של הבניין ועלול ליצור מחנק של ממש עבור כל מי שנמצא במקום. זאת בדיוק הסיבה שבמקומות כמו מפעלים או מקומות שבהם יש שימוש בחומרים מסוכנים – המציאו מערכות לכיבוי אש בקצף. מערכות אוטומטיות שיכולות לכבות את השריפה על ידי מחנק כי בקצף עצמו ישנו חומר מעכב שריפה.   

מערכת ספרינקלרים לכיבוי אש

מערכת לכיבוי אש בקצף – איך זה עובד?

ברגע שהמערכת מזהה שריפה בחלל מסוים, היא מפעילה את הקצף היישר למקום השריפה וכך בעצם מונעת מהשריפה להתפשט, מה גם, שהמערכת עצמה מלאה בקצף וחומרי בעירה מעקבים שיכולים לסייע לכלל האנשים באזור לצאת במהרה משטח הסכנה. הקצף נועד כדי לא לכבות את החלל באמצעות מים שכן, במבנים פרטיים דווקא מערכות הספרינקלרים פועלות באמצעות מאגר מים שהן מחוברות אליו ואילו שהמים שמשתחררים לחלל החדר מגיעים בזרם גבוה במיוחד. בבתי תעשיות שונות ובמפעלים, המצב הוא שונה לחלוטין ומערכת לכיבוי אש מגיעה לרוב עם קצף, כי לרוב נעשה בתעשייה שימוש בחומרים שהמים יכולים להגביר את קצב השריפה במקום.

מדוע כדאי לכם להקים מערכת לכיבוי אש בבית שלכם?

גם אם החוק לא מחייב אתכם להתקין מערכת לכיבוי אש בבית, מומלץ בכל זאת שתעשו זאת כי אין לדעת לרוב מתי אתם תזדקקו להפעלת המערכת ומה עלול להתרחש.

במיוחד עבורכם ריכזנו מספר סיבות שבגללן כדאי להתקין את המערכות הללו, והן:

  • שמירה על מבנה הבית

מערכת לכיבוי אש ספרינקלרים, תעזור לכם לשמור על מבנה הבית שלכם, גם אם מתחילה אש והמערכת ישר תפעל (לפחות מבנה הבית שלכם לא יינזק) וכך תוכלו לשפץ בסופו של דבר רק את החלל השרוף ולהימנע ממצבים בעייתיים שבהם הבית עלול לעבור שריפה מאסיבית.

  • הימנעות מסכנה לדיירי הבית

שריפה יכולה להתפשט במהירות כל כך גבוהה עד שדיירי הבית כולם יכולים להיות בסכנה, זאת בדיוק הסיבה שמערכת ספרינקלרים יכולה עזור לכם למנוע אסון ולפעול דווקא בשעות הכי לא צפויות של היממה (כמו בלילה למשל, או בשעות מוקדמות שבהן האנשים עוזבים את הבית ושוכחים לכבות מכשיר כלשהוא).

  • שמירה על הציוד

מערכת כיבוי אשר קצף מופעלת ברגע שהיא מזהה כי התחילה להתפשט שריפה במקום ואומנם, היא מתחילה להציף את האזור בקצף, רק שבשונה מהמים הקצף לא הורס את הציוד של החלל כמו שעושים אותם המים במהירות. אחת הבעיות של הספרינקלרים שכיבו שריפות באמצעות מים הייתה, שהם היו הורסים את הציוד שהיה נמצא בחלל השריפה מבלי יכולת לשקם אותו בחזור. מערכות כיבוי אש קצף לעומת זאת, פוגעות במכשור ובציוד הרבה פחות ועשויות להיות מענה מצוין לכלל בתי העסק השונים.

מערכת ספרינקלרים מודרנית

שער אש – בית לוחמה באש

אנחנו בחברת שער אש נעזור לכם לתכנן את מערכת כיבוי אש שאתם צריכים לבית העסק שלכם או לבניין מגורים. החוק מחייב להתקין מערכות לכיבוי אש בבתי עסקים ותעשיות גדולות ועל כן, חשוב לבחור את החומר המתאים לכיבוי השריפה בעוד שגם הקצף עצמו מגיע באופנים שונים ולא כל חברות הקצף בהכרח יתאימו לכיבוי השריפה בבית העסק שלכם.

אם אתם מעוניינים להקים מערכת לכיבוי אש וזקוקים לאישורים המתאימים כדי לפתוח את בית העסק שלכם, אנחנו זו הכתובת! השאירו את הפרטים שלכם עכשיו ואנחנו נשמח ליצור איתכם קשר בהקדם האפשרי.

דילוג לתוכן