שער אש

מערכות מתזים לכיבוי אש

מערכת מתזים לכיבוי אש

אם אתם מעוניינים במערכות מתזים מקצועיות שיותקנו בבית העסק שלכם או בבניין המגורים, הרי שאנחנו בחברת שער אש מציעים פתרונות כיבוי אש אוטמטיות. אך, לפני שתחליטו להתקין מערכות לכיבוי אש בנכס שלכם, בואו ונבין תחילה באילו מערכות מדובר?

מערכות מתזים מאמר בתמונה hand-choose-wooden-block-stack-with-fire-icon-with-door-exit-with-fire-extinguisher-emergency-prevent-protection-symbol-safety (1)

מערכות ספרינקלרים -מה הן?

כנראה שהמערכת כיבוי אש הנפוצה ביותר שתוכלו למצוא כמעט בכל מבנה מסחרי או בניין גבוה, הינה מערכת ספרינקלרים המחברת את הבניין שלכם עם מאגר המים, בעוד שבכל אגף או דירה מותקנים ברזים על הקירות שנועדו להפעיל את מערכת הספרינקלרים בזמן שגלאי העשן מזהים שריפה. המערכת הזו פועלת באמצעות זיהוי חום, וברגע שברז הספרינקלרים מזהה חום גבוה, נפתח האוויר הדחוס שממלא את הספרינקלרים ודרכו יוצאים המים בלחץ גבוה.

בחלק מן המבנים המסחריים, במפעלים, ובבתי עסקים שונים, מערכות המתזים יכילו קצף מיוחד לכיבוי אש. זאת כי בשונה משריפה שיכולה להיווצר בבית, בחלק מבתי העסקים ישנו שימוש בחומרים דליקים או מסוכנים, וזאת בדיוק הסיבה שהחומר שאיתו תכובה השריפה יהיה שונה ממערכות המתזים המוציאות מים.

זקוקים לרישיון עסק? מה הוא תקן התקנת ספרינקלרים?

מדינת ישראל קבעה כי יש לבצע תחזוקה שוטפת למערכות כיבוי האש במבני מגורים, בתי עסקים, במפעלים ובמקומות ציבוריים. את התחזוקה והבדיקה הדרושה, לא ניתן לערוך באופן כל כך פשוט ואתם חד משמעית תצטרכו חברה אמינה ומקצועית שתוכל להפיק לכם תקן כיבוי אש לספרינקלרים בכדי לאשר את רמת הבטיחות ופעילותה של המערכת. בכל מקרה שתהיו מעוניינים לבצע הזזת ספרינקלרים או לערוך שינוי במערכות מתזים בבית או בבית העסק, אתם תצטרכו לקבל על כך אישור מטעם מכבי האש.

לכל מי שמעוניין לפתוח בית עסק, חשוב לדעת כי אתם צריכים להביא אישור לשירותי הכבאות בכדי שאלו יאשרו את רמת הבטיחות בבית העסק שלכם מפני פריצת אש. ללא אישור בדיקת תקינותן של המערכות, אתם לא תוכלו לפתוח עסק או אפילו תקבלו צו סגירה.

מערכות מתזים מאמר בתמונה low-angle-view-red-water-pipes-ceiling-fire-prevention-system (1)

מערכת מתזים מתקדמת שתשמור על חיי אדם

קיימת מערכת מיוחדת שנועדה להתחבר למערכת המתזים ולזהות את פעילותה התקינה, ובמקרה של חשש כי מערכת המתזים אינה פועלת עקב זיהוי גלאי העשן – תמנע המערכת הייחודית את פעילותה של מערכת המתזים שעלולה להציף לכם את כל המקום ולגרום להרס הציוד. הכירו את מערכת הפריאקשן

מערכת משוכללת שמתחברת למערכות המתזים ויכולה לסייע לספרינקלרים לפעול רק בתנאי שבאמת קיים חשש לשריפה במקום. בכל מקרה שבו אתם תהיו מעוניינים להתקין מערכת מתזים מכל סוג שהיא, אתם תצטרכו לפנות לחברה אמינה ומקצועית שתוכל לעזור לכם בהתקנת מערכות לכיבוי אש!

דילוג לתוכן