שער אש

מערכות ספרינקלרים - מה חשוב לדעת?

מתזים לכיבוי אש

אם יש לכם עסק (אפילו עם קומה אחת, ואתם משתמשים בחומרים מסוכנים או כימיקלים) אתם תהיו חייבים להתקין מערכות ספרינקלרים , בכדי לקבל אישור על מערך הבטיחות בעבודה (לפי החוק). 

התקנת מערכות ספרינקלרים לא נחשב לדבר כה פשוט ומצריך מקצועיות יתרה שכן, מדובר בחיי אדם וציוד שיכולים להיגרם לו נזק במהלך השריפה. אך, לפני שאתם מחליטים להתקין ספרינלקרים, בואו לגלות מהן בעצם? ומה חשוב לדעת בעת התקנתן? 

מערכות ספרינקלרים מה חשוב לדעת? מאמר בתמונה - tanks-oil-roof-tank-with-pipe-water-spray-ring-fire-extinguisher (1)

מה הן מערכות כיבוי אש ספרינקלרים?

מדובר במערכות טכנולוגיות משוכללות אשר יוצרות שרשרת אספקת מים או חומר לכיבוי שריפות. מערכות כיבוי אש ספרינקלרים הן בעצם מערכות מים שמחברות בין מאגר המים חיצוני לבית העסק או בניין מגורים, ומובילות מים בהתאם לצורך.

מערכת המתזים נועדה לספק מערך הגנה מפני שריפות במקום בכך שאם פורצת שריפה בקומה או חדר מסוים, נפתחים ברזי הספרינקלרים ומתיזים את החומר המכבה לכל עבר. מדובר במערכת חכמה שיודעת לזהות באיזה מיקום מתחילה השריפה, ולהתחיל לפעול רק במיקום הנוכחי. בעצם, כאשר אנחנו מדברים על ספרינלקרים מדובר במערכת כיבוי אש אוטומטית שיודעת להפעיל את עצמה בכל רגע שבו פורצת האש.

איזה חומר מתיזים הספרינקלרים?

מערכת כיבוי אש אוטומטית מפעילה את מנגנון ההתזה בספרינקלרים שמאפשר לחומר לזרום ליעד שבו זוהתה האש. לרוב, מדובר בקצף כיבוי  מעכב בעירה. ואילו, שבמקומות אחרים מערכות הספרינקלרים יכולים להתיז מים . ברוב הפעמים, אם מדובר בבנייני מגורים – הספרינלקרים יהיו מקושרים למערכת המים שתפעל בעת זיהוי אש. ובבתי עסקים ובייחוד במקומות כמו מפעלים, ייצור, מקומות מסחריים – יהיה השימוש בחומרי קצף מעכבי בעירה.

מדריך קצר לבחירת סוגי משאבות לספרינקלרים לכיבוי אש

מה חשוב לדעת לפני שמתקינים מערכות ספרינקלרים?

אחד הדברים החשובים שמתקין מערכות כיבוי אש יבצעו בעת ההגעה לבית העסק שלכם זאת בדיקה שמעידה אם במקום שלכם ניתן בכלל להתקין ספרינקלרים בצורה בטיחותית שתפעל בכל מצב. חשוב להבין שמדובר במערכת שיכולה להציל חיים ולכן, אם במקום המיועד תהיה בעיה של נגישות הספרינקלרים ותהליך התקנתם – הרי שבעל המקום יצטרך לבצע את ההתאמות הנדרשות בכדי שלמערכת הספרינקלרים תהיה גישה לכל מקום במבנה.

חשוב גם לציין כי בעת הוצאת רישיון עסק, אחד הדברים שנבדקים בבית העסק לפני שקיבל אישור לפעול הינן מערכות כיבוי אש אוטומטיות שאמורות להימצא במקום ולספק את המענה הראשון והמיידי עם פריצת האש.

התקנת מערכות ספרינקלרים עם חברת שער אש

אם אתם מחפשים חברה המקצועית ואיכותית ביותר להתקנת מערכות ספרינקלרים, הרי שאנחנו בחברת שער אש ערוכים לספק לכם את המענה הדרוש לכל שאלה ובקשה בנושא מערכות לכיבוי אש. התפקיד שלנו הוא להבטיח לכם התקנת מערכת על הצד המקצועי ביותר, שתוכל לפעול בכל רגע שבו יש זיהוי של מוקד אש. אנחנו מציעים לכם לא להתפשר על איכות, ולבחור את החברה האמינה והמקצועית שתוכל ללוות אתכם בכל הקשור להתקנת מערכות ספרינקלרים.

דילוג לתוכן