שער אש

מערכת כיבוי אש אוטומטית

מערכת כיבוי אש אוטומטית

כל עסק או מפעל אשר רוצים לשמור על חיי העובדים והלקוחות במקום, בנוסף לציוד, חייבים להתקין מערכת כיבוי אש. במקומות גדולים, בין אם יש בו תנועה רבה או לא, רצוי שתהייה מותקנת מערכת כיבוי אש אוטומטית הכוללת, בין היתר:

מערכת כיבוי אש אוטומטית מאמר automatic-fire-sprinkler-safety-system-black-water-cooling-supply-pipe-fire-suppression-fire-protection-detector-fire-sprinkler-system-with-red-pipes (1)

מה כוללת מערכת כיבוי אש אוטומטית?

מערכות כיבוי אש אוטומטיות כוללת בדרך כלל שימוש במתזים. בעזרת חיישנים המאותתים למערכת כאשר פורצת שריפה במקום, ניתן למנוע התלקחות ולכבות את האש באופן נקודתי, מהיר ויעיל על ידי התקנת רשת צינורות מים בצורה נכונה.

 

איך כיבוי אש אוטמטי עובד?

רוב מערכות הספרינקלרים פועלות על ידי חרירים הקיימים בצינורות המים. בתוך אותם חרירים נמצאות זכוכיות דקות שכאשר נחשפות לחום גבוה, הן מתנפצות והמים מתחילים לצאת החוצה. בעזרת לחץ מים גבוה ופיזור המים בצורת מניפה, המים עוצרים את התלקחות האש. בנוסף, מערכת כיבוי אוטומטית גם מתריעה על ירידת לחץ המים. 

לעיל מתוארת מהי מערכת ספרינקלרים רטובה, כאשר קיימת גם מערכת יבשה. זאת, בנויה על אותו עיקרון אך משתמשת בחומר כיבוי יבש ולא רטוב. בנוסף, קיימת מערכת כיבוי אש אוטומטית הבנויה על פיזור גז וחניקת האש. מערכות אלה מופעלות על ידי גלאי עשן.

מערכת כיבוי אש אוטומטית מאמר industrial-extinguishing-system (1)

איזה מערכת כיבוי כדאי לקנות? רטובה או יבשה?

חדר שרתים, חדר תקשורת ומחשבים או כל חלל עם ציוד יקר ולא עמיד בפני מים, נרצה לשמור עליו בעת שריפה ולכן נעדיף להתקין במקומות אלה מערכת אוטומטית יבשה. ההתקנה תתבצע בהתאם לגודל החלל, מבנה החדר, תקנות הבטיחות ואלמנטים נוספים שצריכים להיבחן על ידי מומחה למערכות כיבוי אש מנוסה בעל רישיון.

מערכת כיבוי אוטומטית - שער אש

שער אש מתקינה מערכות כיבוי אש אוטומטיות ברמה הגבוהה ביותר בארץ. אם אתם רוצים ביטחון ושקט בעסק שלכם, צרו קשר עוד היום. פרט למערכת הספרינקלרים, אצלנו תמצאו גם: 

  • מערכות קצף,
  • משאבות כיבוי אש,
  • תותחי מים, מזנקים וזרנוקים,
  • כמו גם ציוד מיגון אישי.
דילוג לתוכן