שער אש

מערכת מתזים - סוגים

מערכות מתזים

אנשים רבים יודעים מהי מערכת מתזים, אבל מעטים יודעים כי קיימים סוגים שונים למערכת כיבוי אש זאת, ובעצם המערכות הללו יכולות להיות מופעלות במספר דרכים שונות או בידי חומרים שונים.

מערכת מתזים סוגים מאמר outdoor-fire-sprinkler-industry-plant (1)

אילו סוגי ספרינקלרים קיימים היום בשוק?

סוגי מערכות המתזים מתחלקות לשלוש קטגוריות עיקריות, כאשר כל מערכת פועלת בשיטה אחרת לחלוטין.

מערכת מתזי מים

כאשר המערכת מזהה עשן,  אוטומטית המערכת המשחררת מים בלחץ גבוה אל עבר מוקד האש.

מתאימה במיוחד עבור מקומות שבהם אסור לכבות את האש באמצעות מים (מפעלים ובתי עסקים למשל, שבהם הקצף המיוחד מתערבב עם המים וחומרי כיבוי נוספים – שהם כולם יוצרים תערובת מיוחדת ללכידת האש ומניעת התפשטותה).

נחשבת למערכת חכמה של המופעלת באמצעות מנגנון חיצוני

היכן ניתן למצוא מערכות ספרינקלרים?

כיום, ברוב הבתים כבר ישנן מערכות ספרינקלרים ובדרך כלל אנחנו עדים למערכות הללו דווקא בבניינים רבי קומות שבהם ישנה סכנה ממשית לחיי אדם בעת השריפה מחשש לכך שמרבית האנשים יתקשו לצאת מהבניין בעת השריפה. מערכת מתזים בבניינים גבוהים מתוכננת באופן קפדני כך שבני המשפחה יוכלו לצאת מהדירה במהירות. בדרך כלל, ממקמים את המתזים בבית בצמוד לדלת הכניסה, מטבח ובחדרים.

בנוסף, תוכלו למצוא מערכות הספרינקלרים ממוקמות גם בבתי תעשיה גדולים העובדים עם חומרים מסוכנים. במקומות מהסוג הזה יותקנו מערכות מתזים קצף, בעוד שהקצף יגיע מעורבב עם חומר כיבוי אש נוסף שיחד יכול למנוע מהאש להתפשט. ברוב הזמן, הקצף נועד לא בהכרח כדי לכבות שריפה אלא בכדי לחנוק את האש ולא לתת לה להתפשט למקומות נוספים.

מערכת מתזים סוגים

שער אש בע"מ - מערכות מתזים לעסק

אם אתם מחפשים חברה מקצועית שתגיע לבצע אצלכם התקנת מערכת מתזים, הרי שאנחנו זו הכתובת! שער אש – בית הלוחמה באש מציעה את שירותיה לקהל העסקים שזקוקים לתכנון מערכת מתזים בבית העסק שלהם.

דילוג לתוכן