שער אש

מערכת פריאקשן | Pre-Action

Pre Action

פריאקשן או מערכת פריאקשן הוא מושג מוכר בתחום כיבוי אש ומערכות לכיבוי אש. זוהי מערכת כיבוי אש אוטומטית שייעודה כיבוי אש במקומות וחללים בעלי רגישות גבוהה למים וחשמל, מקומות סגורים ומבודדים, מקומות כמו חדרי אמבטיה ושירותים, חדרי חשמל, ציוד הנדסי ועוד, בהם יש מעט תנועה או ציוד יקר ערך. כיום, מותקנים מאגרי מים ספרינקלרים בחדרי ביטחון רבים במקומות כמו מפעלים וכדומה.

על מנת שמערכת כיבוי האש תפעל ברגע האמת מצד אחד אך ללא נזק משמעותי לציוד מצד שני במקרה של תקלה, יש צורך להתקין מערכות לכיבוי אש מתקדמות, לרבות מערכת פריאקשן שתדע כיצד לפעול כמו שצריך במינימום נזק היקפי.

מערכת פריאקשן מאמר red-pipe-fire-fighting-systems-industrial-zone-iron-mesh-fence-water-station-factory-area-zone (1)

איך פועלת מערכת פריאקשן?

מערכת כיבוי אש מסוג פריאקשן פועלת בצורה כזאת בה יש אוויר דחוס בלחץ גבוה רק כאשר מתקיים שילוב בין ירידת לחץ האוויר במערכת בשל פתיחת המתז יחד עם איתות מגלאי העשן. רק כאשר מתקיימים שני התנאים הללו מוחדרים מים אל מערכת המתזים על מנת לאפשר למערכת כיבוי האש לפעול במלואה. בחללים סגורים בהם אין ביקור של אנשי צוות בצורה תכופה ניתן כך להגן על המקום מפני שריפה ללא הרס מוחלט של הציוד בזמן קצר.

מערכת פריאקשן מספקת למעשה הגנה כפולה. מתזי ספרינקלים סובלים מדי פעם מפתיחה שלא לצורך ודבר זה מתרחש גם במערכות המתקדמות ביותר. מערכת פריאקשן היא בחירה חכמה והתקנתה פשוטה בחדר מחשב, ארכיון, חדר חשמל או כל חלל אחר מסוג דומה. 

התקנת מערכת Pre-Action

יש לכם מערכת ספרינקלרים כבר מותקנת? חשוב לדעת שלא חייבים לפרק את המערכת הקיימת וניתן להתאים את מערכת הפריאקשן למערכת כיבוי האש הקיימת. ההגנה הכפולה שמספקת מערכת פריאקשן תאפשר לכם לשמור על ציוד יקר ערך במקרה של תקלה במערכת כיבוי האש, בלי לוותר על ההגנה המלאה במקרה של שריפה אמיתית. מערכת הפריאקשן תיכנס לפעולה מיידית בכל מקרה על ידי זיהוי שני התהליכים הן של ירידת לחץ האוויר והן של התראה ממערכת גלאי העשן.

מערכת פריאקשן מאמר industrial-fire-protection-system-with-pressure-gauge-measuring-pressure-pipeline-extinguishing-water-wall (1)

ציוד כיבוי אש - Fire Gate

חברת שער אש מספקת פתרונות כיבוי האש מתקדמים בעולם למגוון מפעלים וחברות גדולות כקטנות. אנו מספקים:

 

כל הציוד מאושר לפי תקני הבטיחות המחמירים ביותר בישראל ומשווק על ידי חברות ציוד כיבוי האש המובילות בעולם.

מוזמנים ליצור קשר לקבלת ייעוץ והדרכה מלאים לגביי כל אמצעי כיבוי אש לו, לכל שטח: חדר חשמל, חדרי מיזוג, חדר בקרה, חללים אטומים, חללי המיועדים לציוד כבד ועוד.

דילוג לתוכן