שער אש

משאבות ספרינקלרים - מהי חשיבותן?

משאבות ספרינקלרים

בכל בניין המותקנות בו משאבות ספרינקלרים, ישנה חשיבות רבה לאספקת המים באופן עקבי ובעיקר, בזמן שריפה. פעמים רבות, לחץ המים העירוני, אינו מספיק להפעלת מערכת הספרינקלים של בניינים גבוהים, מרכז מסחר, בתי תעשיה ועוד. לכן, הומצאו משאבות ספרינקלרים שמטרתן העיקרית היא לעזור למערכת המים העירונית לתגבר את מקור המים לצורכי כיבוי אש.

משאבות ספרינקלרים מאמר pipe-systems-pipeline-extinguishing-water-industrial-building-ceiling (1)

משאבת ספרינקלרים - מהי?

בבניינים גבוהים, תעשיות השונות, קניונים ובתי עסקים, מתקינים מערכות לכיבוי אש מחשש לשריפה והימצאותם של אנשים רבים באזור שיתקשו לצאת בקלות. מאז ומתמיד היה הצורך בציוד לכיבוי אש אבל רק בשנים אחרונות שהשימוש במערכת הספרינקלרים הפך לנפוץ ואפילו לחובה בחלק מהמקומות. מערכות הספרינקלרים אלו הן צינורות המחוברים כולם למאגר מים חיצוני המזרים חומר כיבוי, קצף או מים. 

תכנון מתזים (ספרינקלרים) דורש עבודה מקצועית וקפדנית בעיקר כי ראש הספרינקלר הינו החלק החשוב שמזהה טמפרטורת שריפה, ומפעיל את מערכת כיבוי האש ישירות על מוקד השריפה. לרוב, כמעט בכל המקומות בהם ימצאו מערכות אלו הן יחוברו למשאבות המחברות את צנרת מערכת כיבוי האש עם מאגר מים חיצוני אשר מתחבר לצנרת המים הראשית של הבניין ובכך מאפשר התזה מספקת של חומר הכיבוי בעת הצורך.

סוגי משאבות ספרינקלרים

משאבות ספרינקלרים מתחלקות לסוגיהן השונים בעוד שחלק מהמשאבות מופעלות באמצעות חשמל, בזמן שחלק אחר של המשאבות מופעלות על ידי דיזל:

משאבת ג'וקי

משאבה זעירה המתחברת לצנרת המים ושומרת על לחץ מים קבוע. המשאבה מזהה ירידת לחץ ויכולה לפצות עליהם בכדי שהמשאבה הראשית לא תתחיל לעבוד. מה שיעניק למשאבה הראשית חיי פעולה ארוכים יותר.

משאבה מעגלית

משאבה שיכולה לשאוב את המים הנמצאים במפלס המשאבה או אפילו גבוה יותר ממנה.

משאבה תת קרקעית, טורבינה

משאבת טורבינה אנכית שיכולה לינוק מים ממאגרים עמוקים ותת קרקעיים.

משאבות מים לכיבוי אש - איך לבחור?

משאבות ספרינקלרים שנחשבות לבטוחות ביותר ונעשה בהן השימוש הרחב כמעט בכל מקום הינן, משאבות NFPA, UL, FM. משאבות הדיזל למשל, דורשות תכנון מורכב יותר להקמתן על פני המשאבות החשמליות. משאבות הדיזל הן יקרות יותר וגודלן הפיזי רב יותר על פני החשמליות.

 

הסכנה במשאבות החשמליות לעומת זאת, זה היעדר חשמל בזמן השריפה, מה שיגרום למערכת לא להוביל מים בכמות מספקת אל מוקד הדליקה. בדרך כלל, המשאבות מחוברות גם לגנרטור חירום. לרוב, לבחור משאבת ספרינקלרים תלוי באספקת המים, אם זה מאגר יניקה תחתון או שאולי מאגר מים הצמוד למבנה.

משאבות ספרינקלרים מאמר fire-pipe-yellow-red-water-sprinkler-form (1)

שער אש – ציוד כיבוי אש לבתים ועסקים

אנחנו בחברת שער אש בית הלוחמה באש, מספקים ציוד כיבוי אש ומתמחים בהתקנת משאבות ספרינקלרים מקצועיות ואיכותיות שנבחרות בקפידה ובתנאי העבודה שהמשאבות האופטימליות.

דילוג לתוכן