שער אש

מתזים לכיבוי אש

מערכות ספרינקלרים

בשנים האחרונות הולכות ומתפתחות מערכות כיבוי אש, ואם בעבר היינו מכירים רק את המטף, הרי שהיום ישנן מערכות כיבוי אש אוטומטיות שפועלות באמצעות מנגנון ייחודי שיודע לזהות את מיקומה של האש המזרים חומר על מנת לכבות את השריפה. היום אנחנו הולכים לדבר על מתזים לכיבוי אש, בעוד שהמתזים הנפוצים ביותר הינם מערכות הספרינקלרים שרובנו כבר מכירים וממוקמים במבנים ובתי עסקים.

מתזים לכיבוי אש מאמר tanks-oil-roof-tank-with-pipe-water-spray-ring-fire-extinguisher (1) (1)

מהם מתזים לכיבוי אש?

המתזים נועדו בכדי להשתלט על האש שנוצרה ובכך למנוע את התפשטותה לשאר אזורים במבנה. במקרה שבו מתפתחת אש, המתזים משמשים כמערכות עזרה ראשונה בכל הקשור לדליקה אפשרית ועד שמכבי האש יגיעו. מערכת המתזים היא הראשונה לפעול ולסייע במערך כיבוי האש. קיימים שני סוגים עיקריים למתזים. בעוד שהראשון מתז מים ואילו השני נקרא מתזי ESFR אשר מיועדים לדיכוי האש וכיבויה באופן הדרגתי. 

קיימים גם חומרים שהמתזים מפיצים שנועדו "לחנוק" את האש או לרכך אותה , בכדי שהשריפה לא תתפשט. מערכת המתזים מזרימה מים או חומר כיבוי שריפות בלחץ גבוה ומהיר.

מה חשוב לדעת בעת התקנת מתזים לכיבוי אש?

בכל רגע שבו תבחרו בהתקנת מערכת לכיבוי אש, ובמיוחד במערכת המתזים, חשוב לוודא כי המערכת פעילה ומספקת את התוצאה הנכונה. כך למשל, ישנן מערכות מתזים שמותקנות בגובה רב. במצב כזה, חשוב לוודא כי הזרם חזק מספיק בכדי לכבות את שריפה. בעת תכנון המערכות כיבוי אש בעסק, חשוב לוודא כי הדבר מבוצע באופן מקצועי – שכן, חשיבותן רבה לשמירה על חיי אדם והציוד במקום.

מערכת מתזים יבשה - מה זה?

אחת המערכות המיוחדות, אותן בדרך כלל נמצא בבנייני מגורים או בבנייני משרדים הינם הספרינקלרים שנחשבים למערכת מתזים לכיבוי אש, בעוד שהסוג הנפוץ ביותר הינה מערכת ספרינקלרים יבשים אשר פועלת על מנגנון אוויר דחוס, שבעת שריפה הספרינקלר מתחמם והאוויר של הספרינקלר משתחרר במהרה.

לעומת זאת, מערכת המתזים הרטובה מתיזה מים. הבעיה היחידה של המערכת הזו, שהיא לא מיועדת למקומות בהם המים עלולים לקפוא (למשל, מפעלים שונים, חדרי קירור או מדינות קרות במיוחד).

מתזים לכיבוי אש מאמר tanks-oil-roof-tank-with-pipe-water-spray-ring-fire-extinguisher (2)

מתקינים מתזים עם חברת שער אש

אנחנו בחברת שער אש, ערוכים לספק מערכות מתזים משוכללות ומותאמות אישית לצרכים של המפעל או העסק שלכם. מערכות כיבוי אש בעלות מנגנונים מתקדמים שישמרו עליכם ועל הציוד שלכם מפני כל שריפה. אנחנו גאים להציג לכם את המערכות לכיבוי אש שיש ברשותנו וערוכים לתכנן עבורכם את מערך הבטיחות מפני שריפות בבית או בבית העסק שלכם.

דילוג לתוכן