שער אש

ספרינקלרים - יתרונות וחסרונות

ספרינקלרים

אם לאחרונה רכשתם בית חדש והחלטתם לערוך בו שיפוץ, רק שגיליתם שבכל רחבי הדירה ישנם ספרינקלרים בולטים, אל דאגה! בהחלט ניתן להפוך אותם לסמויים שלא מבחינים בקיומם. המתז הינו גוף צנרת (באורך של כמה ס"מ) שניתן בקלות מאוד להסתיר את ראש הספרינקלר ולהשאיר רק את ברז המתז שחייב להיות תמיד חשוף לצורך כיבוי שריפה או דליקה במקום.

ספרינקלר נסתר

מהם ספרינקלרים?

בעבר, כשעוד לא הייתה בניה מאסיבית לגובה, לא היה בכלל מודעות לכך שיום אחד יומצאו מערכות כיבוי אוטומטיות שיוכלו לשמש כמענה מידי לכל שריפה או דליקה. עם חלוף השנים וגדילת האוכלוסייה, ניסו למצוא פתרון למערכת בטיחות אש שיכולה להבטיח כיבוי שריפות במבנים שבהם קשה מאוד לכבאים להגיע בעת השריפה וכתוצאה חל סיכון גבוה מאוד ללכודים. 

בדיוק ככה החלו לפתח את המערכת הראשונה בעולם שהייתה מחוברת בצינורות רבים ואורכים בין דירה לדירה ונועדה להזרים חומר כיבוי בעת הצורך. מערכת הספרינקלרים תמיד מחוברת למערכת מים או למאגר חומר כיבוי שיכול להתמודד עם השריפה שפרצה במקום. במפעלים ובבתי תעשיה השונים, השימוש במים בתור חומר לכיבוי שריפות אסור לחלוטין מכיוון שהמים יכולים אף להגביר את השריפה או ליצור אדים רבים עקב הפגשות עם חומר כימי , ולכן, במפעלים ובבתי התעשיות השונות אנחנו לרוב תמיד נמצא ספרינקלרים שמשחררים חומר קצף בלחץ גבוה, חומר אשר מעקב בהירה ומכבה את האש.

חיסרון ויתרון - ספרינקלרים

בזמן שספרינקלרים נועדו לכבות שריפות, בעוד שהם מכוונים לכל עבר ומזרימים את המים בעוצמה רבה, אחד החסרונות הגדולים של הספרינקרים הוא שהם יכולים להציף את האזור. מה שיכול לפגוע בריהוט שלכם ובמכשירי חשמל השונים. 

עם זאת, היתרון הענק הוא שקיימים פעמים רבות חשד לשריפה, בעוד שאתם יכולים לעמוד במטבח ולבשל ופתאום יעלה עשן בגלל שריפה, מערכת הספרינקלרים תפעל אוטומטית ברגע שתזהה חום גבוה של עשן שמגיע לעברה. 

מה קורה אם צריכים להזיז את הספרינקלרים?

כל מי שרוצה לשנות את מיקומה של מערכת הספרינקלרים חייב לדעת כי לא ניתן לעשות זאת על דעת עצמכם. לכן אם בכל זאת חשוב לכם לשנות את מיקומה של המערכת בעיקר כי אתם משנים את מיקום המטבח או מיקום הכניסה לביתכם, הרי שתצטרכו לעדכן את רשויות הכיבוי בדבר השינוי ולקבל מהם את אישור.

החוק אוסר על הזזת ספרינקלרים למי שלא מוסמך לעשות זאת, והרי שחשוב מאוד לוודא כי אדם מומחה יעשה זאת בשביל להימנע מחשש לשריפה בעתיד.

 

ספרינקלרים מאמר ceiling-mounted-fire-sprinkler (1)

משאבות ספרינקלרים

אנחנו בחברת שער אש בית הלוחמה באש, מציעים עבורכם שירות מקצועי ואיכותי בתחום התקנת מערכות לכיבוי אש ואם אתם מחפשים אנשי מקצוע מוסמכים שיכולים להעביר לכם את הספרינקלרים למיקום אחר או שאתם מתכננים לפתוח בית תעשיה בקרוב וזקוקים לחברה אמינה ומקצועית שתבנה לכם מערכת ספרינקלרים נגד שריפות, אנחנו כאן לשירותכם. השאירו פרטים ונציגנו יחזרו אליכם עם כל המידע הנחוץ.

דילוג לתוכן