שער אש

ספרינקלרים סמויים

ספרינקלר סמוי

ציוד כיבוי אש אמין חיוני בכל נכס, במיוחד במבנים הרגישים יותר לסכנות מסוג זה, כגון מחסנים ובניינים רבי קומות. בבתים פרטיים ספרינקלרים סמויים הם האפשרות הפופולרית ביותר, שכן הם יכולים להשתלב בעיצוב הבית באופן דיסקרטי. 

שלא כמו מערכות אחרות, ספרינקלרים סמויים נראים לעין רק כאשר קיים סימן ראשוני לסכנה, כאשר הם מפזרים כמות מים מתאימה אל עבר מוקד השריפה. אבל כיצד הם פועלים?

ספרינקלרים סמויים מאמר

ספרינקלר סמוי - כיצד פועל?

כל מערכות הספרינקלרים מותקנות לאחר תהליך תכנון מתזים קפדני, מה שמבטיח את מערכת הספרינקלרים הטובה והמתאימה ביותר לכל נכס בנפרד. ספרינקלר נסתר הוא מכשיר דו-שלבי. בשלב הראשון, לוחית הכיסוי השטוחה נופלת לפני הפעלת הנורה הרגישה לחום. לוחות הכיסוי נופלים בשלב מוקדם יותר של השריפה מכיוון שהם מאובטחים על ידי 3 אזורים קטנים של הלחמה שנועדו להמיס ברמת חום קבועה מראש. השלב השני הוא שההדק הרגיש לחום של הספרינקלר יופעל וישחרר ריסוס של מים על מנת לכבות את האש. 

יתרון גדול נוסף של ראשי ספרינקלרים מסוג זה מלבד ההיבט הוויזואלי הוא שהרבה יותר קשה להתעסק בהם מה שהופך אותם למתאימים מאוד לדיור ציבורי ומגורי סטודנטים.

איפה ספרינקלרים סמויים הכי פופולריים?

בבניינים כמו מחסנים וחללים תעשייתיים, אין חששות עיצוביות לגבי האם להראות את הספרינקלרים או לא. למעשה, ההפך הוא אולי הנכון, מכיוון שספרינקלרים לכיבוי אש שאפשר לראותם בבירור עשויים לתת לעובדים ולמבקרים שקט נפשי שננקטים במקום אמצעי בטיחות האש הנדרשים. 

עם זאת, במשרדים ובבתים מקצועיים, הם יכולים להיות די בולטים בנוף ונראים לא כל כך יפים לעין. לכן, הם מומלצים עבור בעלי מקומות שעיצוב חשוב להם להתקין ספרינקלרים סמויים . הם עדיין ישמרו על השוהים במקום, אבל ישמרו על עיצוב דיסקרטי שישתלב בטבעיות עם העיצוב של הנכס.

3d-rendering-smoke-detector-ceiling

ספרינקלרים סמויים - יתרונות

כאמור, ספרינקלרים סמויים מועדפים במשרדים, בתים, דירות ובתי אבות בשל אופיים האסתטי המושך. כמו כל מערכות ספרינקלרים לכיבוי אש, הן פועלות לכיבוי שריפות במהירות וביעילות, תוך אבטחת מינימום נזקי אש ומים.

אצלנו בשער האש נוכל לתכנן ולהתקין את הספרינקלרים שלכם מותאם במיוחד עבורכם ועבור הנכס שלכם. הבטיחות היא מעל הכל, ואנחנו תמיד פועלים כדי שמערכת ספרינקלרים לכיבוי אש שלכם תעבוד בצורה אמינה ואיכותית. למידע נוסף, או לקבלת הצעת מחיר, אנא התקשרו אלינו.

דילוג לתוכן