שער אש

3 טיפים למניעת שריפה בבית

טיפים למניעת שריפה בבית

שריפה בבית יכולה להתרחש בכל רגע נתון. היא יכולה להתחיל ממגוון רחב של גורמים ובעיקר, מחוסר תשומת הלב שלנו. ציוד כיבוי אש הוא דבר נחוץ לא רק בבית העסק אלא שגם בבתים הפרטיים, ויכול להציל אתכם בכל רגע נתון שבו מתחילה שריפה.

מזה שנים שמשפחות רבות מחליטות להכניס לביתם ציוד כיבוי אש ולעומתם, יש מי שמעדיף דווקא להתקין מערכת ספרינקלרים.

מערכת ספרינקלרים לכיבוי אש

מהם ספרינקלרים?

ספרינקלרים הם מכשירים המשמשים לחלוקת מים בצורה מבוקרת למטרות שונות, כגון השקיית צמחים, מדשאות וגידולים, וכן כיבוי אש במבנים. הם מורכבים בדרך כלל מסדרה של חרירים או ראשי ריסוס המחוברים לרשת של צינורות ושסתומים. בעת ההפעלה, מים נדחפים דרך החרירים ומתיזים בתבנית המכסה את האזור הרצוי. ישנם סוגים שונים של ספרינקלרים, כולל ספרינקלרים נייחים, מתנודדים וממטרים, כל אחד עם תכונות ויישומים ייחודיים משלו, והחוק אפילו מחייבת להתקין מערכות ספרינקלרים בבניינים רבי קומות.

ציוד כיבוי אש – מה יכול לגרום לשריפה בבית?

שריפה בבית יכולה להתעורר ממגוון סיבות. השארת מזון ללא השגחה על הכיריים או בתנור עלולה לגרום לדליקה. חיווט לקוי, שקעים עמוסים מדי ומכשירים לא תקינים עלולים לגרום לשריפות חשמל גם. סיגריות, סיגרים וחומרי עישון אחרים עלולים להצית חומרים דליקים בקרבת מקום. מחממי חלל, תנורים וציוד חימום אחר עלולים לגרום לשריפות אם לא נעשה בהם שימוש נכון.

מערכות ספרינקלרים וציוד כיבוי אש ימנעו שריפה בחלל הבית וגם אם תתחיל שריפה כתוצאה מאחד הגורמים שפירטנו, הספרינקלרים יכנסו לפעולה ובכך ימנעו מהשריפה להתפשט.

איך מונעים שריפה בבית?

שריפות בתים עלולות להיות הרסניות ועלולות לגרום לנזק משמעותי לרכוש שלכם וליקיריכם. עם זאת, ישנם מספר צעדים שתוכלו לנקוט כדי למנוע מלכתחילה להתלקחות שריפות. הנה שלושה טיפים שיעזרו לכם למנוע שריפה בבית.

  1. התקן גלאי עשן

אחד הדברים החשובים ביותר שאתם יכולים לעשות כדי למנוע שריפה בבית הוא התקנת גלאי עשן. גלאי עשן נועדו לזהות עשן ולהתריע על שריפה אפשרית. הם זולים יחסית וקלים להתקנה, והם יכולים להציל את חייכם במקרה של שריפה. הקפידו לבדוק את גלאי העשן שלכם באופן קבוע כדי לוודא שהם פועלים כהלכה.

  1. היזהרו בבישול

בישול הוא אחד הגורמים העיקריים לשריפות בבתים. כדי למנוע שריפה במטבח, הקפידו להיות זהירים בעת הבישול. לעולם אל תשאירו מזון ללא השגחה על הכיריים או בתנור, והרחיקו חומרים דליקים, כגון מגבות נייר וכפפות לתנור מהכיריים. הקפידו לנקות את הכיריים והתנור באופן קבוע כדי למנוע הצטברות של שומן וחומרים דליקים אחרים.

  1. שמרו על מכשירי חשמל במצב טוב

מכשירי חשמל יכולים להיות גם מקור לשריפות בתים. כדי למנוע שריפה, הקפידו לשמור על מכשירי החשמל שלכם במצב תקין. בדקו את הכבלים והתקעים באופן קבוע לאיתור סימני בלאי, והחליפו מיד את כל הכבלים או התקעים שניזוקו. לעולם אל תעמיסו שקעי חשמל ואל תשתמשו בכבלי מאריכים כפתרון קבוע. לבסוף, הקפידו לכבות ולנתק מכשירי חשמל כאשר הם אינם בשימוש.

מערכת ספרינקלרים מודרנית

שער האש – ציוד כיבוי אש ברמת איכות גבוהה ביותר!

מניעת שריפה בבית חיונית כדי לשמור על בטיחותכם ועל יקיריכם. על ידי ביצוע שלושת העצות הללו, תוכלו להפחית משמעותית את הסיכון לשריפה בביתכם. זכרו להתקין גלאי עשן, היזהרו בזמן הבישול, ושמרו על מכשירי החשמל שלכם במצב תקין.

אל תשכחו להתקין מערכות ספרינקלרים ולהסתייע בציוד כיבוי אש. אנחנו בשער אש – בית הלוחמה באש, נשמח יותר מתמיד לסייע לכם במגוון השירותים שלנו שיעזרו לכם למנוע שריפה בבית.

השאירו את הפרטים שלכם עוד היום באתר שלנו ואנחנו נשמח לחזור אליכם במהרה.

דילוג לתוכן