שער אש

התקנת ספרינקלרים - כיצד מתבצעת?

התקנת ספרינקלרים

אם אתם גרים או עובדים בבניין רב קומות, סביר מאוד להניח שאתם יודעים מה הם ספרינקלרים.  אפשר היום למצוא ציוד לכיבוי אש זה ברוב בתי העסקים בישראל מכיוון שהחוק מחייב בהתקנת ספרינקלרים במבנה.  

התקנת ספרינקלרים

מהי מערכת ספרינקלרים?

מערכת ספירנקלרים היא מערכת כיבוי אש אוטומטית אשר יודעת לזהות שריפה ולהפעיל את המתזים המפזרים מים במיידי ובכך מונעים מהשריפה להתפשט. למערכת זאת יתרונות וחסרונות שונים כמו לכל מערכת באשר היא, עם זאת היא ללא ספק הוכחה כבר כמצילת חיים.  

מי רשאי לבצע התקנת ספרינקלרים?

רק חברה מקצועית המוסמכת להתקנת מערכת לכיבוי אש יכולה לבצע התקנת ספרינקלרים.  זאת ועוד, בהנחה שכבר מותקנים אצלכם מתזים ואתם מעוניינים להזיזם (לדוגמה כתוצאה משיפוץ המקום) תצטרכו לעדכן את רשות הכבאות על השינוי שאתם עורכים. נא לזכור, רק מתקיני מערכות כיבוי אש, רשאים לבצע שינויים במערכות שנועדו להתמודד עם שריפה בזמן אמת. הזזת ספרינקלרים באופן עצמאי ללא אסמכתא מהווה עבירה על החוק. 

מאגרי מים ומשאבות

מערכת הספרינקלרים מורכבת מצינורות מתכתיים אשר יכולים לעמוד בלחץ מים גבוה, ובעת שריפה לכוון את המים ישירות על מוקד השריפה. צינורות אלו מחוברים למשאבה שמעבירה את המים ממאגר צמוד כלשהוא. המערכת בנויה בצורה כזו, שהמים יגיעו רק למוקד השריפה המיועד בעת שחרור הספרינקלר ממקומו. ככל שהמבנה שלכם יהיה גדול יותר, כך גם זמן התקנת המערכת יהיה רב יותר ובעת בנייתו של בניין חדש, משתלבים הטכנאים בעבודות ההכנה של המתזים.

התקנת ספרינקלרים מאמרים fire-corridor-building-fire-extinguishing-system (1)

מתקינים ספרינקלרים עם שער אש!

חברתנו מציעה ציוד לכיבוי אש והתקנתו במבנים פרטיים, בתי מסחר, בניינים ועוד. אנו בעלי שנות ניסיון רבות בתחום הלחימה באש. צרו קשר עוד היום או השאירו פרטים למטה.

דילוג לתוכן